Jak walczyć z depresją naturalnymi sposobami

Dowiedz się jak walczyć z depresją naturalnymi sposobami!

Ciężka depresja zawsze powinna być leczona przez lekarza specjalistę. Istnieje jednak wiele innych sposobów na to, aby poprawić swoje samopoczucie.

Depresja nie jest chorobą nową, ale dobrze wiedzieć jak walczyć z depresją skutecznie i zawczasu. Cierpieli na nią już Jakie były Ludwik van Beethoven, Winston Churchill i Vincent van Gogh – postacie znane i cenione. Wówczas jednak nie znano skutecznych metod leczenia. Dziś nieco się to zmieniło. Jeśli jesteś przygnębiony i wciąż wydaje Ci się, że Twoje życie nie ma sensu powinieneś wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć ratunek odpowiedni dla siebie.

Depresja nie może kontrolować Twojego życia

  • Przede wszystkim ćwicz

Liczne badania dowiodły, że aktywność fizyczna to jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia lekkich i umiarkowanych stanów depresyjnych. Naukowcy argumentują to wyzwalaniem hormonów szczęścia podczas wzmożonego wysiłku.

  • Zadbaj także o prawidłową dietę

Jeśli w Twojej diecie brakuje białka, węglowodanów, owoców morza, warzyw, owoców i ryb możesz odczuwać wahania nastroju. Jeśli nie wiesz jak poprawnie zoptymalizować swoją dietę możesz skonsultować się w tym celu z dietetykiem.

Staraj się spożywać ryby co najmniej trzy razy w tygodniu. Naukowcy z Finlandii przeprowadzili w tym zakresie testy, które jednoznacznie udowodniły, że osoby jedzące ryby znacznie rzadziej chorowały na depresję. Warto więc sięgać po tuńczyka, łososia, sardynki oraz makrele, które są najbogatszym źródłem niezbędnych kwasów omega-3.

Zaleca się również, aby zrezygnować lub ograniczyć spożywanie kawy, coli o alkoholu. Na początku może się wydawać, że po ich spożyciu humor się poprawia, ale tak naprawdę wszystkie te napoje działają depresyjnie.

  • Zapisz swoje uczucia

To pozwoli Ci wyzwolić pokłady złych emocji i negatywnych odczuć. Nie trzeba poświęcać na to wiele czasu. 20 minut dziennie w zupełności wystarczy. Spisywanie uczuć pozwoli nie tylko cieszyć się dobrą kondycją psychiczną, ale pomoże też skoncentrować się na czymś innym niż codzienne problemy. Pisanie może okazać się prawdziwą pasją. Zapisuj również dobre rzeczy, które Ci się przydarzyły.

Porozmawiaj z lekarzem o przyjmowaniu aminokwasów acetylo-L-karnityny. Są chemicznie podobne do acetylcholiny, neuroprzekaźnika działającego zarówno w mięśniach, jak iw ośrodkowym układzie nerwowym. Acetylo-L-karnityna pomaga zwiększyć produkcję energii w komórkach mózgowych, chronić membrany komórek nerwowych oraz poprawiać nastrój i pamięć.

loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *