Krewetki na diecie

Co kryje się w niskich cenach importowanych krewetek? Dlaczego nie powinieneś ich kupować?

Udało nam się dowiedzieć, że tanie krewetki zwykle importowane są z Tajlandii. Zajmują się tym popularne amerykańskie firmy. Niska cena krewetek nie kryje za sobą niestety żadnych korzyści. Najnowsze informacje, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł ujawniają brutalną prawdę o dwóch największych i najbardziej znanych producentach krewetek na świecie – Walmart oraz Costco. Oczywiście są to tylko dwie korporacje, które działają w sposób, o którym za moment Wam opowiemy. Prawda jest taka, że podobnych miejsc jest znacznie więcej.Czy zatem warto jeść krewetki na diecie?

Do czego jednak zmierzamy?

Udowodniono, że pracownicy, którzy odpowiadają za przygotowanie owoców morza do importu to zwykle emigranci skuszeni pracą w powyższych korporacjach. Każdy z nich chciał znaleźć dla siebie bezpieczną przystań, zarobić pieniądze i zapewnić sobie oraz swoim rodzinom lepszą przyszłość. Jaka jest prawda? Ci wszyscy ludzie pracują tam w nieludzkich warunkach. Jak donoszą informatorzy, którzy z wiadomych przyczyn pragną pozostać anonimowi, warunki panujące w fabrykach to prawdziwa niewola. Ludzie są tam poniżani, doznają przemocy psychicznej i fizycznej, pracują 20 godzin dziennie i nie dostają za swoją pracę żadnego wynagrodzenia. To właśnie tania siła robocza pozwala na niskie koszty importowanych owoców morza. Czy to wciąż Was nie przekonuje?

Kosztowne reklamy telewizyjne i niewolnictwo

Koszty reklamy tych gigantów biznesowych są ogromne. Wszyscy prezentują swoją firmę jako więcej niż doskonałą. Tymczasem prawda jest taka, że klienci choć wiedzą jak naprawdę wygląda życie za murami tych fabryk, wciąż ją wspierają zachowując się przy tym niczym nazistowskie Niemcy 75 lat temu. Jeśli wciąż wolisz szukać oszczędności wiedząc jak przez nie cierpią ludzie możesz uznać się za przestępcę, który bierze udział w tej mało zabawnej farsie.

Pozostaje jeszcze kwestia samych krewetek

Nie tylko tania siła robocza wpływa na ich ceny. Okazuje się, że kondycja i sposoby hodowli zwierząt również pozostawiają wiele do życzenia. Mieszkają w ciasnych zbiornikach, gdzie karłowacieją. Aby prezentowały się dobrze po zabiciu są przez całe życie faszerowane sztucznymi chemikaliami.

Co ciekawsze, rząd ma świadomość tej sytuacji

Dlaczego więc nic z tym nie robi? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Być może dlatego, że to właśnie Tajlandia jest największym eksporterem krewetek na świecie, z ponad 392 000 ton wyeksportowanych w 2011 r .; 46% z nich trafiło na rynek Stanów Zjednoczonych. Tajlandia stanowi również ponad 10% całkowitego przywozu krewetek w Europie.

Cały biznes krewetkowy dzięki migrantom

Ceny krewetek wydają nam się niezwykle wysokie. W naszym kraju osiągają koszt nawet kilkuset złotych za kilogram. Te tańsze osiągają cenę około stu złotych za kilo mięsa. Czy te różnice nie robią na nas wrażenia? Gdyby nie emigrujący pracownicy korporacje zajmujące się importem nie byłyby w stanie zapewnić tak niskich kosztów. Nie trzeba chyba mówić, że złe warunki pracy u importerów wbrew pozorom nie dotyczą tylko dorosłych? Niestety, według danych we wspomnianych już wcześniej firmach w nieludzkich warunkach pracują również dzieci.

Krewetki są smaczne

To prawda. Istnieje wiele osób uwielbiających smak krewetek. Ale czy to oznacza, że należy za wszelką cenę szukać w nich oszczędności? Pozostawmy na boku kwestię traktowania ludzi. Nie wszyscy są na tyle empatyczni, aby powyższe informacje zrobiły na nich wrażenie. Niemniej jednak zastanówmy się przynajmniej nad swoim stanem zdrowia. Czy dla kilku złotych naprawdę warto spożywać te wszystkie chemikalia?

Wybór pozostawiamy każdemu z osobna. Tutaj korporacyjne niewolnictwo na szczęście nie sięga.

loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *