Wysoki poziom cholesterolu

Wysoki poziom cholesterolu

Nie musisz dłużej przyjmować leków na cholesterol! Statyny są niekorzystne dla Twojego zdrowia!

Większość osób uważa, że wysoki poziom cholesterolu prowadzi do chorób serca i przedwczesnej śmierci. W samych stanach zjednoczonych ponad 13 milionów Amerykanów i prawie każdy mężczyzna powyżej 60 roku życia stosuje leki statynowe w celu obniżenia poziomu cholesterolu. Tymczasem nowe badania przeprowadzone przez Annals of Nutrition & Metabolism pokazują, że wraz z upływającym czasem cholesterol jest potrzebny. Badania przeprowadzono w Japonii i na ich podstawie odkryto, że osoby z wysokim poziomem cholesterolu żyją tam znacznie dłużej!

Czym jednak jest cholesterol?

Jest to woskowata, przypominająca tłuszcz substancja ważna dla naszego organizmu. Składnik ten wykazuje wysoki poziom rozpuszczalności w tłuszczach. Jest uznany za winowajcę powstawania miażdżycy tętnic, ale okazuje się, że nasz organizm bez niego nie może poprawnie funkcjonować.

Niedobór cholesterolu

Jest częścią błony komórkowej, dlatego zapotrzebowanie na niego wykazuje każda komórka dostępna w naszym organizmie. Brak cholesterolu uniemożliwia produkcję kwasu żółciowego a to prowadzi do licznych zaburzeń trawiennych oraz metabolicznych. Ma on również wpływ na poziom gospodarki hormonalnej oraz proces produkcji i przyswajania cennej witaminy D.

Osoby z wrodzonym niedoborem cholesterolu mogą cierpieć na liczne zaburzenia, a efektem tego będą na przykład deformacje rąk, nóg i narządów wewnętrznych.

Cukrzyca a cholesterol

Badania jednoznacznie wskazują, że osoby cierpiące na cukrzycę znacznie częściej mają zbyt wysoki poziom cholesterolu. W połączeniu z cukrzycą taki stan naprawdę może prowadzić do miażdżycy tętnic oraz chorób sercowych. Muszą więc oni dbać o swoją dietę ze wzmożoną czujnością.

Czy to jednak oznacza, że wysokiego poziomu cholesterolu w ogóle nie należy leczyć?

Oczywiście, że nie! Pamiętajmy, że istnieje dobry cholesterol i zły cholesterol. Ten drugi również jest nam jednak potrzebny, ale tylko w określonych ilościach. Zbyt wysokie stężenie jego zawartości w organizmie może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia. Jeśli jego poziom mieści się w normie lub tylko znacząco ją przekracza nie warto stosować leków statynowych, ponieważ ich długotrwałe przyjmowanie może prowadzić do wielu innych, bardzo groźnych dolegliwości zdrowotnych, do czego pod żadnym pozorem nie można dopuścić. Warto również pamiętać, że istnieje szereg domowych, w pełni naturalnych i bezpiecznych produktów i sposobów na utrzymanie poziomów cholesterolu w odpowiednim poziomie. Zalecamy jednak, aby przed ich zastosowaniem konsultować się ze swoim lekarzem.

loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *