Obrzęki stóp i poprawa krążenia

Na obrzęki stóp i poprawę krążenia pomóc może naturalny żel

Jeśli masz słabe krążenie częstym tego objawem stają się obrzęki stóp. Oczywiście opuchlizna może być spowodowana również wieloma innymi czynnikami, do których zaliczamy między innymi ciążę, zaburzenia metaboliczne, nieprawidłowe nawyki żywieniowe, bierny tryb życia.

Żel, o którym Wam dzisiaj opowiemy znacząco przyspieszy Wasz powrót do zdrowia i obrzęki stóp przestana nas dręczyć. Wykazuje on bowiem niesamowite właściwości poprawiających krążenie krwi, dzięki czemu już wkrótce obrzęk zniknie a Ty znów będziesz cieszyć się dobrym samopoczuciem i pięknymi stopami. To ważne, zwłaszcza, że upalne dni zbliżają się wielkimi krokami!

Składniki, których będziesz potrzebował do sporządzenia receptury są dostępne niemalże w każdym sklepie.

Co należy przygotować?

  • Żel z aloesu – 50 gram
  • olejek eteryczny z eukaliptusa – 10 kropli
  • olejek z mięty i kamforowy – 5 kropli
  • mentol – 5 gram
  • oliwa z oliwek – 1 łyżeczka.

Przygotowanie

Wymieszaj oliwę z oliwek z pozostałymi składnikami na jednolitą konsystencję. Umieść żel w pojemniku i zamroź. Stosuj kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Nie zalecamy używania żelu jako środek do codziennego użytku. Lepiej sprawdzi się jako doraźna pomoc. W składzie tego niezwykłego remedium znajduje się ogromna liczba enzymów oraz składników prozdrowotnych. Jeśli więc męczą Cię objawy zapalenia stawów, chcesz pobudzić krążenie, zniwelować obrzęk lub schłodzić zmęczone dniem stopy użyj tego domowego sposobu, który nie tylko jest skuteczny, ale również prosty w przygotowaniu i tani.

Jeśli nie masz dostępu do oliwy z oliwek możesz zastąpić ją gliceryną. Zanim dołączysz ją jednak do pozostałych składników podgrzej ją nieco, ponieważ w przeciwnym razie nie będziesz mógł dokładnie połączyć wszystkich produktów wskazanych w składzie

loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *