Naturalne, domowe sposoby na brzydki zapach ciała

Pot jest naturalną i niezbędną wydzieliną ciała. Niestety, często nie pachnie szczególnie przyjemnie, dlatego warto dowiedzieć się jak skutecznie radzić sobie z wydzielanym przez pot odorem.

Brzydki zapach ciała

Zapach potu, brzydki zapach ciała jest uzależniony indywidualnie od każdego organizmu. Gruczoły potowe wydzielają albo wyraźną, intensywną woń albo całkowicie neutralną. Na zmianę zapachu mogą wpływać liczne czynniki, do których zaliczamy między innymi stres, owulację oraz złość. Również niektóre choroby sprawiają, że zapach potu jest wyczuwalny niezwykle intensywnie.

Naturalne środki zaradcze na nieprzyjemny zapach ciała

  • W ciągu dnia stosuj alkohol, wodę utlenioną lub ocet. Te naturalne preparaty zniwelują przykry zapach potu.
  • Możesz sięgnąć również po sodę oczyszczoną lub proszek do pieczenia – mają one zdolność pochłaniania wilgoci i neutralizowania zapachów.
  • Regularnie depiluj włosy pod pachami, ponieważ mogą one wzmocnić woń potu.
  • Stosuj olejek z drzewa herbacianego, ponieważ wykazuje on zdolności do zabijania bakterii gromadzących się w pocie a także neutralizuje zapach.
  • Świetnie sprawdzą się także olejki eteryczne a w szczególności z mięty pieprzowej, lawendy i sosny.

Po co jeszcze warto sięgać?

Lista środków zapobiegawczych jest imponująco długa. Eksperci zalecają częstsze stosowanie szałwii, owoców cytrusowych, pietruszki, soku kukurydzianego oraz tabletek z chlorofilem.

Kiedy należy udać się do lekarza?

Nadmierna potliwość wcale nie musi być normalnym procesem zachodzącym w naszym organizmie. Równie często zdarza się, że jest to objaw chorobowy. Może świadczyć na przykład o nadczynności tarczycy, niskim poziomie cukru we krwi, depresji lub innych procesach chorobowych. Jeśli żaden z naszych sposobów nie działa wystarczająco dobrze należy udać się do lekarza, który przeprowadzi szereg niezbędnych badań, postawi diagnozę i zleci dalsze postępowanie.

loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *