Naturalne sposoby na bóle stóp

Nie możesz znaleźć skutecznego sposobu na pozbycie się uporczywego bólu stóp? Dla nas to żaden problem! W niniejszym artykule znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji, dzięki którym w naturalny sposób przyniesiesz sobie ulgę i to bez większych wydatków! Zapraszamy do lektury!

Naturalne środki zaradcze na bóle stóp

Statystycznie 80% społeczeństwa spędza niemalże cały dzień na nogach. Każdy kolejny wysiłek sprawia, że nagromadzone ciśnienie zaczyna coraz wyraźniej dawać o sobie się we znaki. Jest to głównym powodem pojawiania się bólu stóp. Do pozostałych zaliczamy noszenie nieprawidłowego obuwia. To może prowadzić również do zapalenia stawów, które jest znacznie trudniejsze do wyleczenia. Pamiętajmy też, że zbyt ciasne lub wysokie buty mogą znacząco ograniczać prawidłowy przepływ krwi w żyłach. Objawy tego rzadko są powiązywane z faktyczną przyczyną, dlatego bagatelizujemy wybór dobrych butów, które warunkują w dużej mierze o naszym stanie zdrowia. Warto więc o tym pamiętać, zwłaszcza borykając się z przewlekłymi chorobami takimi jak cukrzyca, nadciśnienie lub miażdżyca.

Co możesz zrobić dla swoich stóp?

Na początek na pewno zaleca się stosowanie relaksacyjnych, orzeźwiających kąpieli. Ich przygotowanie jest niezwykle szybkie i nie powinno sprawić większych problemów. Do niewielkiej miedniczki nalewamy gorącej wody. Jej temperatura nie powinna być zbyt wysoka, aby się nie poparzyć, ale na tyle duża, żeby faktycznie mogła odprężyć. Do drugiej miedniczki z kolei wlewamy wodę zimną. Naprzemiennie, co pięć minut przekładamy stopy z jednej miedniczki do drugiej. W ten sposób poprawiamy krążenie w stopach i niwelujemy przykre dolegliwości bólowe, które nam towarzyszą.

W sklepach z artykułami medycznymi możemy zakupić również niedrogi wałek zaprojektowany do masażu stóp. Jeśli jednak nie chcesz ponosić zbędnych inwestycji to równie dobrze możesz go zastąpić piłeczką do tenisa, golfa lub wałkiem tokarskim. Wybrane narzędzie połóż na podłodze i opleć stopami na tyle, na ile dasz radę. Poruszaj stopami w różnych kierunkach przez kilka minut.

Następnym sposobem walki z bolącymi stopami jest stosowanie ćwiczeń. Rozsyp kilka kredek lub ołówków na podłodze w takiej odległości, abyś w pozycji siedzącej mógł ich dosięgnąć. Chwytaj poszczególne kredki palcami stóp i podnoś. Takie ćwiczenia wykonywane regularnie znacząco zmniejszają odczuwanie bólu.

Kolejny, równie skuteczny sposób na bóle stóp polega na wykorzystaniu grubej gumki, na przykład do włosów. Nałóż ją na wszystkie palce i rękoma naciąg gumkę na tyle, na ile to możliwe. Powtórz dziesięć razy i każdorazowo wytrzymaj około pięciu sekund. Jest to skuteczne ćwiczenie dedykowane przede wszystkim osobom noszącym niewłaściwy rodzaj obuwia.

Aby poczuć ulgę powinieneś regularnie rozciągać ścięgno Achillesa. Stań w odległości jednego metra o ścianie i oprzyj o nią dłonie. Lewą nogę trzymaj prosto, z piętą na podłodze. Prawą nogę wysuń do przodu i ugnij kolano. Powinieneś czuć delikatne ciągnięcie. Wytrzymaj w tej pozycji przynajmniej dziesięć sekund a następnie powtórz ćwiczenie na drugą nogę.

Jeśli odczuwasz ból pięt, co zwykle jest efektem chodzenia w butach z niewłaściwie wyprofilowaną podeszwą lub w szpilkach, powinieneś schładzać je lodem przez około 20 minut, trzy razy na dobę.

Naturalne sposoby na bóle stóp

Świetnie sprawdzają się olejki eteryczne. Można wykonać z nich relaksujące kąpiele. Do gorącej wody doda olejku z mięty pieprzowej, kropli z eukaliptusa i oleju rozmarynowego. Zanurz stopy na około dziesięć minut.

Kolejnym sposobem jest kąpiel w wodzie z nalewką arnikową. Wykazuje ona zdolność do poprawy przepływu krwi i niemalże natychmiastowo łagodzi uporczywy ból.

Ostatni sposób to olej z czosnku oraz olej sezamowy. Obydwa należy połączyć i wmasować go w pięty. Możesz zastąpić te składniki olejkami z geranium i oliwy z oliwek.

Uważasz, że nasz artykuł jest pomocny? Nie zapomnij podzielić się nim ze swoimi bliskimi!

loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *