Sposoby na poprawę płodności

Sposoby na poprawę płodności

Zajście w ciąże wbrew pozorom wcale nie musi być proste. Dziś coraz więcej osób ma problemy z poczęciem, stąd potrzebne są naturalne sposoby na poprawę płodności. Często jednak wina tkwi w stylu życia oraz nawykach żywieniowych. Poznaj więc trzy naturalne sposoby zwiększania płodności, dzięki którym już wkrótce być może będziesz mógł spełnić największe marzenie swojego życia.

Najważniejszy jest tryb życia

Badania wykazały, że wpływ na obniżenie płodności może mieć regularne przyjmowanie dużych dawek nikotyny, alkoholu oraz kofeiny. Należy więc bezwzględnie wykluczyć te substancje ze swojego planu dietetycznego.

Badania jednoznacznie dowodzą, że większe szanse na szybkie poczęcie mają kobiety, które spożywają niewielką ilość niezdrowych tłuszczów i wzmożoną ilość białek roślinnych, witamin oraz żelaza. Liczne odkrycia potwierdzają również jednoznacznie, że na płodność niekorzystny wpływ mogą mieć nadwaga i otyłość.

Rozważ akupunkturę

Akupunktura zwiększyła prawdopodobieństwo poczęcia u 65% procent kobiet poddających się zabiegowi zapłodnienia pozaustrojowego. Badania te są tylko wstępne, ale można traktować je naprawdę poważnie. Pamiętaj jednak, aby poddać się zabiegowi u wykwalifikowanego specjalisty, który zadba nie tylko o techniczną poprawność wykonania zabiegu, ale przede wszystkim również o bezpieczeństwo. Niejednokrotnie bowiem zdarzały się już przypadki, że w trakcie akupunktury doszło do zakażenia wirusami wywołującymi HIV oraz zapalenie wątroby typu C.

Niepłodność nie zawsze leży po stronie kobiety

Pod tym względem przebadano również mężczyzn. Okazało się jednoznacznie, że panowie, którzy prowadzą zdrowy tryb życia i optymalną dietę mają lepszą jakość spermy a ich płodność sprzyja szybkiemu poczęciu.

loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *