Stopa sportowca, też ją możesz mieć

Naturalne sposoby walki – stopa sportowca

Na stopach pojawia się wysypka i czujesz nieprzyjemny zapach? To może być pierwszy syndrom „stopy sportowca”. Dowiedz się jak walczyć z tym problemem naturalnymi sposobami!

Sport to zdrowie, ale niestety również typowe dolegliwości jak stopa sportowca. Mówiąc o stopie sportowca mamy na myśli schorzenie, które objawia się właśnie poprzez nieprzyjemny zapach oraz często pojawiającą się wysypkę. Zauważmy, że zwłaszcza biegacze bardzo często przemęczają stopy a podczas długich treningów skóra nie może swobodnie oddychać. Wówczas tworzy się idealne środowisko do rozwoju grzybów i bakterii mogących powodować na przykład zaczerwienienia, pęknięcia, swędzenie, wysypkę i inne typowe dolegliwości. Zwykle zmiany te pojawiają się pomiędzy palcami, po bokach stóp lub na paznokciach. Dodatkowym problemem są częste odciski, które powodują dodatkowy dyskomfort.

Co należy zrobić?

  • Po kąpieli lub prysznicu zawsze dokładnie osuszaj stopy. Zaleca się, aby używać do tego celu suszarki do włosów zamiast ręcznika, na którym często żyją liczne odmiany bakterii.
  • W ciągu dnia zawsze zmieniaj skarpetki, aby uniknąć ich przepocenia.
  • Noś również wygodne buty wykonane z wysokojakościowych, naturalnych materiałów.
  • Nie noś tych samych butów dwa dni pod rząd. Kup przynajmniej dwie pary i noś je na zmianę, aby zawsze były suche wewnątrz.
  • We wnętrzu butów umieść środek przeciwgrzybiczy lub dezynfekujący. Można kupić je w każdym sklepie obuwniczym albo w aptece.

Pamiętaj przede wszystkim o właściwej higienie. W aptekach można znaleźć mnóstwo preparatów przeznaczonych do pielęgnacji stóp. Zapobiegają one rozprzestrzenianiu się złych bakterii oraz nieprzyjemnego zapachu.

W domowych warunkach możesz także wykonać bardzo skuteczny środek, który sprawi, że na Twoich stopach nie będą rozwijać się kolejne bakterie. Wystarczy zmieszać kilka kropli oliwy z oliwek z olejem drzewa herbacianego i wetrzeć w miejsca zmienione.

Niezwykle istotne jest też zapobieganie, problemom takim jak stopa sportowca. Pamiętaj, że najczęściej zarażamy się nie tylko przez pot, ale również na pływalniach i w szatniach dla sportowców. Nigdy nie można w takich miejscach chodzić boso.

loading...

Post Author: Ania

1 thought on “Stopa sportowca, też ją możesz mieć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *