Brokuły na niewydolność płuc i problemy z oddychaniem

Brokuły na niewydolność płuc

W obecnych czasach nie mamy zbyt wiele czasu na to, aby skupiać się na swoim zdrowiu, a niewydolność płuc to częsta przypadłość. To bardzo duży problem, ponieważ bagatelizujemy przez to symptomy jakie wysyła do nas nasz organizm.

Mnóstwo osób boryka się z uszkodzonymi płucami. Każdy kolejny wdech sprawia ból nie do opisania a przecież płuca stanowią jeden z najważniejszych organów utrzymujących nas przy życiu. Dostarczają nam tlenu i filtrują go przekazując do krwioobiegu. Podstawowe pytanie – jak możemy zatroszczyć się o swoje płuca kiedy czujemy, że ich kondycja nie jest tak dobra jak moglibyśmy sobie tego życzyć? Przede wszystkim jeśli palisz papierosy postaraj się jak najszybciej zerwać ze złym nałogiem. Na choroby płuc narażone są również osoby, które żyją w uprzemysłowionej strefie zanieczyszczonej, czyli na przykład w okolicach fabryk. Jeśli również Ty do nich należysz i nie masz możliwości zmiany miejsca zamieszkania postaraj się jak najczęściej wyjeżdżać w miejsca, gdzie będziesz mógł odetchnąć czystym i świeżym powietrzem. Ponadto niezwykle istotne jest usuwanie z płuc wszelkich nagromadzonych toksyn. To często wystarczy, aby przywrócić płucom normalną funkcjonalność.

Jedz częściej warzywa

Na pewno już niejednokrotnie słyszałeś o tym jak ważne są warzywa w codziennej diecie. Nie powinieneś jednak tej wiedzy ignorować. W składzie warzyw znajduje się ogromna ilość składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Istnieje nawet warzywo, które oczyszcza i naprawia zniszczone płuca, dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom. Mowa tu mianowicie o brokule.

Brokuł jest niezwykle korzystny również dla układu odpornościowego. Stymuluje go a dzięki temu organizm potrafi sam usunąć część szkodliwych bakterii żyjących w strukturze płuc.

Kiedy Twoje płuca pracują prawidłowo mikrofagi, czyli białe krwinki, skutecznie eliminują wszystkie szkodliwe odpady, które znajdują się w Twoim organizmie.

W obrębie płuc znajduje się pewien odcinek, który fachowo zwany jest chemiczną drogą NRF2. Jeśli odcinek ten zostanie uszkodzony z jego regeneracją najlepiej poradzi sobie kalafior oraz wspomniane już wcześniej brokuły.

Uprawa brokułów

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że nie ma zdrowszych warzyw niż te, które uprawiamy samodzielnie. Brokuł również może być hodowany z łatwością w przydomowym ogrodzie. Uprawia się go tak samo, jak kalafiory. Pamiętaj jednak, żeby nie nawozić go żadnymi sztucznymi chemikaliami. Wówczas nie będzie spełniał swojej roli tak, jak powinien.

Zioła na oczyszczanie płuc

Eksperci podkreślają, że nie tylko brokuł może oczyścić i zregenerować uszkodzone struktury płuca. Równie dobrze sprawdzają się w tym zakresie liczne zioła, do których zaliczamy między innymi:

  • korzeń lukrecji
  • podbiał
  • konopie indyjskie
  • tymianek
  • eukaliptus
  • oregano
  • szałwia.

Dołącz te wszystkie przyprawy wraz z brokułem do swojej diety a szybko zauważysz znaczną poprawę kondycji płuc. W końcu będziesz mógł znowu odetchnąć pełną piersią!

loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *