Zespół cieśni nadgarstka, jak poradzić sobie z tym uporczywym kłopotem w naturalny sposób

Zespół cieśni nadgarstka, czyli co?

Popularne objawy cieśni nadgarstka obejmują drętwienie, mrowienie w kciuku oraz pierwszych trzech palcach, bólami szyi , ramion, przedramion i nadgarstków. Jeśli również Ty borykasz się z tymi symptomami dowiedz się jak możesz się z nimi uporać raz na zawsze!

Wewnątrz każdego nadgarstka jest wąskie przejście zwane tunelem cieśni nadgarstka. Miejsce to jest połączone z dziewięcioma ścięgnami odpowiadającymi za poruszanie palcami. W obrębie tych ścięgien może dojść do obrzmienia, stanów zapalnych i ucisków nerwowych. Nadmierne przeciążenie ręki najczęściej prowadzi do zespołu cieśni nadgarstka. Wśród innych czynników wywołujących tę chorobę znajdują się między innymi ciąża, stosowanie tabletek hormonalnych, nadwaga, otyłość oraz zaburzenia reumatoidalne. Istnieje kilka naturalnych sposobów zwalczających to przykre schorzenie, jakim jest zespół cieśni nadgarstka.

Co możesz zrobić?

  • Aby szybko złagodzić towarzyszący Ci ból oraz stany zapalne spowodowane przez zespół cieśni nadgarstka okładaj dłonie lodem przez dziesięć minut każdego dnia. Jeśli to konieczne możesz powtarzać zabieg raz na godzinę.
  • Nie tylko ciepło, ale również zimno może skutecznie odprężyć Twoje mięśnie. Zanurz ręce w gorącej wodzie na kwadrans przed pójściem spać.
  • Pamiętaj, żeby zadbać o stan swoich rąk również nocą. Stosuj opaski uciskowe, dzięki czemu będziesz pewien, że nie wzmocnisz nieświadomie przykrych dolegliwości. Każdy wykonuje w nocy setki niekontrolowanych ruchów.
  • W sklepie medycznym możesz nabyć specjalną szynę. Zanim jednak ją zastosujesz skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą, aby mieć pewność, że jest odpowiednio dopasowana. Nie musisz zakładać jej tylko na noc. Równie dobrze sprawdzi się jako środek zaradczy na dzień.

Naturalne przyspieszenie leczenia zespołu cieśni nadgarstka

  • Każdego dnia wsmarowuj w nadgarstki maść arnikową. Właściwości arniki są przeciwzapalne, dzięki czemu może wspomóc leczenie stanów zapalnych niwelując przy tym ból. Podczas smarowania wykonuj delikatny masaż kolistymi ruchami w celu przyspieszenia krążenia.
  • Ulgę może przynieść również bromelainę. To enzym, który znajduje się między innymi w składzie ananasów. Sięgaj więc codziennie po ten owoc a już po kilku dniach zauważysz zaskakująca poprawę.
  • Nasze babcie również niejednokrotnie zmagały się z zespołem cieśni nadgarstka. Stosowały wówczas dziurawiec o właściwościach przeciwzapalnych. Sposób ten jest rzeczywiście godny polecenia a skuteczność już niejednokrotnie została udowodniona.
  • Zaleca się, aby każdego dnia sięgać po łyżkę oleju lnianego. Jest wyjątkowo bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, które zmniejszają stan zapalny. Olej należy spożywać wraz z posiłkami, aby zwiększyć jego absorpcję do krwioobiegu. Równie dobrze możesz go zmieszać z sokiem pomarańczowym albo dodać do sałatki.
  • Nie zapominaj o dobroczynnych i uniwersalnych właściwościach kurkumy. W medycynie ajurwedyjskiej, która powstała w Indiach, kurkuma ma długą historię stosowania jako lek na ból i stan zapalny.
  • Stosuj też prawidłową, zbilansowaną dietę. Wbrew pozorom ma ona niebagatelne znaczenie. W Twoim codziennym menu powinno znaleźć się dużo produktów bogatych w magnez. Jego odpowiednie stężenie ma niezwykle dobroczynny wpływ na łagodzenie przebiegu zespołu cieśni nadgarstka.
loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *