Naturalne antybiotyki

Naturalne antybiotyki o właściwościach odkażających

Jaki jest najstarszy znany ludzkości antybiotyk? Oczywiście penicylina. Została odkryta pod koniec 1928 roku i od tego czasu wciąż jest wykorzystywana we współczesnej medycynie. Obecnie jednak przykładamy niezwykle dużą wagę do swojego zdrowia. Chcemy żyć zdrowo i ograniczamy spożycie komercyjnych, syntetycznych środków leczniczych. W odpowiedzi na to postanowiliśmy dowiedzieć się jak można zastąpić leki antybiotykowe w naturalny sposób. Oto naturalne antybiotyki:

Jogurt

W jego składzie znajdują się korzystne dla zdrowia szczepy żywych bakterii, które są w stanie skutecznie zwalczać mikroorganizmy i drobnoustroje odpowiedzialne między innymi za infekcje oraz przewlekłe choroby. Jogurt zwiększy również ilość białych krwinek i poprawi funkcjonowanie całego układu immunologicznego.

Żurawina

Naturalnie rośnie i rozwija się na terenie Ameryki Północnej. Owoce te zawierają w swoim składzie niesamowite produktu o wysokich właściwościach prozdrowotnych. Można spożywać je jako samodzielną przekąskę albo dodatek do soków. Żurawina jest w stanie zniwelować rozprzestrzenianie się bakterii z grupy E.Coli.

Jagody

Kolejne doskonałe źródło składników zwalczających E.Coli. Obecne są w nich taniny, które są najlepszym źródłem garbników.

Drzewo herbaciane

Olej z tego australijskiego drzewa jest jednym z najskuteczniejszych, naturalnych środków zwalczających zakażenia skóry oraz infekcje.

Szparagi

Powstały z nich ekstrakt wykazuje właściwości, które skutecznie stymulują rozmnażanie się białych krwinek. Są one niezbędne do ochrony przed atakami drobnoustrojów.

Eukaliptus

Historia jego stosowania jest niezwykle długa. Naturalnie eukaliptus rozwija się w Australii. Jego liście mają silne właściwości antybakteryjne. Może być stosowany zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Doskonale sprawdzi się jako dodatek do inhalacji w przypadku problemów oddechowych.

Miód

A dokładniej miód Manuka. Jest tradycyjnym pożywieniem Nowozelandczyków. Ma silne właściwości antybakteryjne. Doskonale wspomaga więc walkę z infekcjami wywołanymi przez bakterie oraz wirusy odporne na syntetyczne antybiotyki. Do takich zaliczają się chociażby Staphylococcus ureus.

Wiśnie

Sok z czarnych wiśni pomaga w blokowaniu aktywności bakterii. Zapobiega gromadzeniu się płytki nazębnej i utrzymuje dziąsła w dobrej kondycji.

Bazylia

Pochodzi z Indii skąd przywieziono ją przed dwoma tysiącami lat. Roślina ta ma silne właściwości antybiotyczne. Powstały z niej olej może być stosowany na przykład w celu leczenia ran.

Czosnek

To najsilniejszy naturalny antybiotyk jaki dotychczas udało nam się odkryć. W jego składzie zawiera się ogromna ilość składników o wysokich właściwościach prozdrowotnych. Czosnek może nawet zapobiegać chorobom nowotworowym. Ponadto wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne, antyseptyczne i antybiotyczne.

loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *