Imbir łagodzi mdłości

Pozbądź się mdłości, dzięki imbirowi!

Mdłości to stosunkowo częste zjawisko, które pojawia się zwykle w najmniej oczekiwanym momencie. Na szczęście istnieją domowe środki zaradcze, które doskonale radzą sobie z licznymi dolegliwościami chorobowymi.

Jak stosowany jest imbir?

Imbir to nie tylko popularna przyprawa, która potrafi doskonale wzbogacić smak potraw, ale przede wszystkim również popularny środek leczniczy, który doskonale radzi sobie nie tylko z mdłościami, ale również ze stanami zapalnymi. Tradycyjnie imbir był stosowany do leczenia dreszczy, zapaleń stawów oraz migreny. Obecnie znane są również inne jego właściwości.

Imbir łagodzi mdłości – czy to bezpieczne?

Poranne mdłości dotykają 85% kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. Udowodniono, że jego właściwości mogą im skutecznie pomagać zminimalizować towarzyszący im dyskomfort. Wystarczy tylko, że będą stosować się do zaleceń specjalistów medycyny naturalnej.
Imbir stosowany jest na wiele różnych sposobów. Najlepiej jednak sprawdza się herbata wykonana z łyżeczki tartego korzenia imbiru zaparzonego we wrzącej wodzie. Alternatywnie można zastosować suszony, sproszkowany korzeń imbiru lub jeśli ktoś nie toleruje jego charakterystycznego smaku kapsułek, które można kupić w aptece.

Jak działa imbir?

Mówi się, że aktywne związki imbiru wpływają na rozluźnienie mięśni zlokalizowanych wzdłuż przewodu żołądkowo-jelitowego. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że imbir może doskonale radzić sobie z przeziębieniem i grypą. A wszystko to ze względu na jego dobroczynne właściwości rozgrzewające, przeciwzapalne i antyseptyczne. Mówi się, że jest to jeden z wielu naturalnych antybiotyków, które w dowolnie przyjmowanej postaci są w stanie szybko postawić chorego na nogi.
Jakiś czas temu pewna grupa wolontariuszy zdecydowała się na dość kontrowersyjny test. Wszyscy ze związanymi oczami usiedli na fotelach wykonujących ruchy w różne strony. Normalnie taka sytuacja wywoływałaby niesamowite mdłości i tak było również w tym przypadku. Warto dodać, że wszyscy badani tuż przed testem spożyli tłusty boczek oraz ser. Po badaniu wolontariusze przyjęli dawkę ekstraktu imbirowego i szybko okazało się, że towarzyszące im dolegliwości ustąpiły! To tylko potwierdza skuteczność działania imbiru.

loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *