Masaż stóp na odprężenie i relaks

Czy wiesz jak wiele korzyści może przynieść Ci wieczorny masaż stóp?

Masaż stóp wykorzystywany jest powszechnie w celu odprężenie mięśni. Przynosi niesamowitą ulgę, ale dlaczego wiąż decydujemy się jedynie na masowanie pleców, ramion i karku? Przecież równie dobrze możemy poczuć się masując swoje stopy!

Eksperci uważają, że masowanie stóp pozwala na uniknięcie wielu dolegliwości zdrowotnych. A wszystko to za sprawą poprawy krążenia, którą dzięki temu osiągamy. Dodatkowo podczas masażu nóg sprawiamy, że uporczywy limfatyczny zniknie, skóra stanie się elastyczniejsza, gładsza a składniki odżywcze będą szybciej przenikać w głąb organizmu.

Masaż wzmacnia również mięśnie. Sprawia, że czujemy się zrelaksowani a wszystkie trudy codziennego życia nagle odchodzą w niepamięć. Czy to nie brzmi kusząco?

Powinno zwłaszcza jeśli dowiemy się, że masaż stóp możemy wykonywać samodzielnie i to w pełni bezpiecznie. Wystarczy tylko poznać pewne punkty, które należy uciskać. Są one zlokalizowane na powierzchni całych stóp, szczególnie jednak pod spodem.

Naukowcy dowiedli, że prawidłowa technika masażu może pomóc nie tylko w rozluźnieniu mięśni, ale przede wszystkim również leczeniu wielu chorób narządowych. Niweluje skurcze łydek, poprawia trawienie i pomaga pozbyć się bezsenności.

Zaleca się, aby masaż stóp powtarzać codziennie. Każdorazowo powinien trwać około kwadransa.

Jeśli borykasz się z jakimiś dolegliwościami poznaj mapę akupresury stóp i dowiedz się jak w prosty sposób możesz sobie pomóc dzięki masażowi!

loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *