Naturalne środki zaradcze na kołatanie serca

Statystycznie zdrowe serce uderza około 36 milionów razy w ciągu roku. Nie wszyscy jednak cieszą się dobrą kondycją najważniejszego organu w swoim organizmie. Niekiedy dochodzi do palpitacji i kołatania. Są to objawy świadczące o tym, że serce bije niewłaściwym rytmem, co niestety jest groźne dla zdrowia i należy o tym pamiętać.

Co zrobić kiedy również Ciebie dopadnie kołatanie serca?

Gdy tylko odczujesz nieregularne tętno usiądź wygodnie, podeprzyj nogi, oddychaj powoli i głęboko. Kiedy koncentrujesz się na prawidłowym oddychaniu Twoje serce zaczyna znów bić poprawnie.

Napij się zimnej wody. Ciekawe jest to, że nikt nie wie dlaczego to pomaga, ale naprawdę metoda ta jest skuteczna. Alternatywnie możesz również umyć twarz zimną wodą.

Prowadź prawidłowy tryb żywienia

  • Przede wszystkim jedz dużo ryb, które zawierają w swoim składzie kwasy tłuszczowe omega-3 sprzyjające zdrowiu serca.
  • Odstaw nadmierną ilość kofeiny. Kawa bowiem wpływa na prawidłowe ciśnienie krwi. Nadmiar kofeiny często prowadzi do palpitacji.

Uspokój stres i śpij regularnie

Kołatanie serca często spowodowane jest stresem i niezdrowym snem. Prowadząc stresujące życie narażasz się na poważne choroby sercowe, dlatego jeśli nie możesz zmienić swojego dotychczasowego trybu spróbuj przynajmniej wdrożyć w codzienne nawyki czas na medytację lub inne sposoby radzenia sobie z nerwami. Ponadto wysypiaj się. Sen nie tylko jest przyjemny, ale jest również niezbędny organizmowi do poprawnej regeneracji. Codziennie przesypiaj co najmniej siedem godzin.

Aktywność fizyczna również jest ważna

Wystarczą ćwiczenia aerobowe, regularne spacery, jazda na rowerze lub tenis. Ćwicz przynajmniej trzy razy w tygodniu przez trzydzieści minut. Zobaczysz, że już po kilku tygodniach zaczniesz czuć się o wiele lepiej.

Suplementy, które również mogą Ci pomóc

  • Wielu ludzi o nieregularnych rytmach serca ma niski poziom magnezu. Więc możesz spróbować wziąć 400 miligramów magnezu dwa razy dziennie.
  • Doskonale może sprawdzić się także Koenzym Q10. Ta substancja występuje naturalnie w naszym organizmie i odpowiada między innymi za utrzymywanie prawidłowego rytmu serca. Czasami jednak występują jej niedobory, dlatego należy wówczas przyjmować ją w formie kapsułek dostępnych w aptekach bez recepty.
  • Jeśli nie spożywasz wystarczającej ilości ryb codziennie spożywaj również tran. Dziś również on dostępny jest w formie kapsułek.

Sprawdź swoje lekarstwa

Wiele leków, zarówno tych na receptę oraz bez niej może powodować kołatanie serca. Sprawdzaj dokładnie ulotki i jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości skonsultuj się ze swoim lekarzem.

loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *