Zniszczone włosy – jak o nie dbać? Sposoby na zniszczone włosy

Zniszczone włosy. Włosy są wizytówką większości Pań, to właśnie one w dużym stopniu decydują o eleganckim wyglądzie. Jednak ich właściwa pielęgnacja, zwłaszcza gdy są dłuższe, wcale nie należy do łatwych, zwłaszcza że włosom wcale nie jest lekko. Różnorodne warunki atmosferyczne, przede wszystkim słońce i wiatr, mycie w gorącej wodzie, intensywne suszenie czy środki chemiczne, stosowane przy koloryzacji sprawiają, że niejednokrotnie stają się one mocno zniszczone. Mają matową barwę, zaczynają się łamać i rozdwajać, i po prostu niezbyt ładnie wyglądają. Poprawa wyglądu włosów nie jest łatwą sprawą, może wymagać rezygnacji z pewnych rzeczy, konsekwencji i niejednokrotnie kilku miesięcy czasu, ale warto się za to zabrać, jak tylko pojawią się pierwsze objawy.

  • Mycie i suszenie

Jednym w częstszych powodów problemów z włosami jest ich nieodpowiednia pielęgnacja. Mycie, które dla wielu jest podstawą dbania o ich wygląd, może spowodować wysuszenie skóry, a tym samym osłabienie kondycji włosów. Jeszcze ważniejszy jest wpływ wysokiej temperatury, która może poważnie uszkodzić fryzurze. Dotyczy to przede wszystkim suszenia, wiele osób stosuje bowiem zbyt wysoką temperaturę strumienia powietrza. Ale równie nieprzyjemne skutki przynosi używanie lokówki czy prostownicy, zbyt częste stylizacje powodują matowienie i brzydki wygląd. Nawet taka zwykła rzecz jak strumień gorącej wody wpływa negatywnie na kondycję włosów, dlatego powrót do odpowiedniego stanu należy zacząć od prawidłowego mycia i suszenia.

  • Szampony i odżywki

Na rynku są dostępne specjalne szampony, przeznaczone do pielęgnacji zniszczonych włosów. Przede wszystkim posiadają one delikatną formułę, bez agresywnych środków chemicznych, a dodatkowo zawierają substancje wzmacniające i regenerujące. Zamiana zwykłego szamponu na dedykowany to bardzo dobry pomysł, najlepiej jeśli będzie on dodatkowo posiadał filtr przeciwsłoneczny, chroniący przed odbarwianiami. Warto też pamiętać o odżywkach, najlepiej stosowanych po każdym myciu, dzięki wysokiej zawartości składników odżywczych pomagają one odbudować wewnętrzną strukturę włosów i je wzmacniają.

  • Czesanie

Często popełnianym błędem przy pielęgnacji włosów, powodującym ich niszczenie, jest nieodpowiednie czesanie. Szarpanie, ciągnięcie czy rozczesywanie na siłę mogą spowodować uszkodzenia, niezbyt dobrze na ich kondycję wpływa także czesanie mokrych. Jeśli ktoś ma dłuższe włosy, to powinien się liczyć z tym, że na zabawę z grzebieniem czy szczotką musi przeznaczyć trochę czasu.

  • Domowe sposoby

Przy codziennym dbaniu o zniszczone włosy nie można też zapominać o domowych sposobach, stosowanych jeszcze przez nasze babcie. Wykorzystuje się przy nich dostępne w każdej kuchni składniki, a dają naprawdę dobre rezultaty. Bardzo polecany jest olejek rycynowy, nabłyszcza on włosy i stymuluje ich wzrost, a jednocześnie głęboko odżywia. Podobnie działa naturalna oliwa, szczególnie w połączeniu z miodem, a także zaparzone siemię lnianie. Do pielęgnacji zniszczonych włosów można też wykorzystać piwo, które zmiękcza włosy i je nawilża, a także dostarcza cennych składników odżywczych. W celu przygotowania maseczki należy pół szklanki wymieszać z żółtkiem, nałożyć na mokre włosy i po pół godzinie spłukać.

loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *