Ogród z palet – tanio i praktycznie, w pełni ekologicznie

Jak zbudować prosty ogród z palet

Jeśli szukasz ciekawych sposobów na aranżację swojego ogrodu przeczytaj nasz artykuł a znajdziesz dla siebie wspaniałą inspirację. Tylko od nas możecie dowiedzieć się jak krok po kroku stworzyć unikalny ogród z palet!

To przedsięwzięcie będzie od Ciebie wymagało pewnych inwestycji, na które na pewno jesteś już przygotowany. Do budowy paletowego ogrodu będziesz potrzebować oczywiście palety, ale nie tylko. Zatrzymajmy się jednak na moment w tym miejscu. Okazuje się bowiem, że nie każda nadaje się do użytku. W swoim nowym ogródku z całą pewnością będziesz chciał hodować zdrową żywność. To normalne! Właśnie dlatego musisz zwrócić szczególną uwagę na jakość palet, które zastosujesz. Powinny być naturalne i niemalowane. W przeciwnym razie do zasadzonej żywności może przedostać się szkodliwa substancja.

Ponadto będziesz potrzebować także tkaniny oraz nasion, z których wyrosną piękne i dorodne a przede wszystkim także zdrowe rośliny.

Zwróć uwagę na rozmiar kupowanej palety. Musi przecież dobrze wkomponować się w Twoją wolną przestrzeń ogrodową. Palety mają różne rozmiary, ale jeśli dobrze przygotujesz się na zakup i dokonasz wszelkich niezbędnych pomiarów nie powinieneś mieć większych problemów ze znalezieniem produktu szytego na miarę swoich indywidualnych potrzeb.

Rady dla majsterkowicza

Oczywiście jeżeli masz smykałkę do majsterkowania możesz równie dobrze kupić większą paletę i nieco ją skrócić.

Wyczyść paletę zanim jeszcze jej użyjesz. Później będzie to niemożliwe.

Kiedy paleta jest już gotowa do użycia przymocuj do drewna tkaninę. Jeśli jest zbyt cienka zrób podwójną warstwę.

Przed wykonaniem następujących czynności upewnij się, że tkanina jest wykonana prawidłowo i szczelnie, ponieważ ma zapobiegać wypadaniu gleby.

Wreszcie przychodzi czas na właściwy montaż swojego paletowego ogródka

Wypełnij paletę ziemią własnego wyboru. Dwukrotnie sprawdź czy nie wycieka z woda ani nie wypada ziemia.

Posadź nasiona i dokładnie je podlej. Twój paletowy ogród jest już gotowy! Pamiętaj tylko, aby w akcie zachwytu i euforii z własnoręcznego dzieła nie zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji nowych roślinek!

loading...

Post Author: Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *